Právě je čtv dub 18, 2024 9:10 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
rimm paměti 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř lis 16, 2005 9:52 am
Příspěvky: 59
Příspěvek rimm paměti
Mám starší desku s pamětmi rimm (2x128 + 2x256). Protože tyto paměti se musejí osazovat do MB v páru mám již zaplněné všchny sloty. Potřeboval bych zvýšit kapacitu operační paměti (větší projekty).
A teď by mne zajímalo jestli si myslíte, že má cenu:
1) Vyhodit jeden pár pamětí (2x128rimm) a dát místo nich 2x512MB rimm. Jenom paměti rimm se pomalu nedají sehnat nebo jsou neuvěřitelně drahé (nejlevnější co jsem viděl http://www.ceskepocitace.cz za 8 730 s DPH - 512MB - tedy 1024MB=2x8730,-). Celková kapacita by se potom zvýšila na 1,5MB, s čímž bych chvíli zase vydržel nebo:
2) Vyměnit základní desku například za Epox EP-4PDA3i - Intel 865PE s čipsetem 865PE popř. 875. A poté doplnit operační pamětí DDR400 2048MB. Tím bych použil stávající komponenty a celková cena by se pohybovala okolo 8000,-s DPH.

P.S.: Co si o tom myslíte? Musím poznamenat, že stroj s rimm pamětmi je nadmíru stabilní a uživatelsky jakoby rychlejší než 3GHz stroj s DDR pamětmi co mám doma.
Ideální by se mi zdálo první řešení, jen kdyby to nestálo tolik :( . Nemusel bych nic přeinstalovávat, jenom bych přidal paměť a hotovo.

Jestli máte jiný názor nebo nápad prosím podělte se. A samozřejmě jsem zapomněl připomenout, že peníze netisknu. . .

_________________
Lenovo R61
C2D 7250 (2GHz)
3GB ram
NVidia Quadro NVS 140M
Windows XP Pro
AC9.0 (2219)
Monitor 1680/1050 (NB) + 1680/1050 (Eizo 21" S2110W)


pon pro 12, 2005 6:15 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Nejdulezitější je procesor a pamět omezení paměti je limitujicí.
S novym patchem na 9.0 pojede Archicad i na 64bitovem operacnm systemu s podporou 4GB operacni pameti (zatim netestovane)
To znamena ze se 64 blizi. ja bych vymenil desku nebo cely stroj a dal 2GB pameti v 1GB cipech. Kdybych ted stavel stoj taky bych vazne uvazoval o dvoujadrovem athlonu 64 (myslim ze tam ma pismenko X2)
S archicadem to zatim nebylo vyzkouseno aspon o nikom nevim ale na jinych aplikacich ty dve jadra umi pekne veci a vypada to ze je to zadratovane lepe nez HT u intelu.
Ona totis 10 pry bude testovana i na 64 bitovem OS zatim bohuzel jen se 4GB pameti.

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


úte pro 13, 2005 9:26 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Pavel Vostal:
Já s moduly RIMM nemám žádné zkušenosti ale při pohledu na jejich cenu bych do toho nešel ! Dneska si koupíš za 2500,- 2x512 MB DDR 400MHz při latenci CL 2.5 s doživotní zárukou (za trošku víc i latenci CL 2).
V tvém případě ikdyž vyměníš desku nebo jen dokoupíš rimmky tak ani jedna cesta nebude krokem do budoucna. A vybrat asi tu levnější variantu, protože jak sem řekl obě varianty vedou jen k dočasnému "zvýšení" výkonu k dnešní situci v IT.

Já bych (a také jsem to tento víkend udělal na mé domácí stanici :o))) si pořídil sestavu na základě AMD 64.
Pořídil bych si desku na socketu 939, dokoupil DDR moduly (400MHz !) a CPU (64bit). V tvém případě bych vyměnil i tu grafiku.
S tím dvoujádrovým cpu bych nepospíchal, tedy pokud ti neni cena lhostejná. S deskou na sc 939 bys ho mohl vyměnit postupem času (A64 a A64 dualcore mají stejný socket).
Ale to by vžadovalo vyšší náklady na upgrade ale měl bys pocitít zrychlení oproti tomu "pentiu" co máš v popise.

LubosC:
Co jste myslel, když jste řekl toto: "ale na jinych aplikacich ty dve jadra umi pekne veci a vypada to ze je to zadratovane lepe nez HT u intelu." Co jste myslel tím "vypada to ze je to zadratovane lepe nez HT u intelu" ?

_________________


AC 5 ...... 23


úte pro 13, 2005 10:31 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Videl jsem na dvojadrovem Athlonu rendrovat cinemu a to bylo super cinema zvladala vyuzit druhe jadro na 80% prvniho.
V porovnani s intelem (prednasejici jen tabulkove intel jen na 15-30% vykonu)

zadratovane znamená vnitrni propojení jader se zbernicí a pametí.

Jinak jeste jedna perla uz jsem videl (dodavali jsme zakaznikovi) 2procecosorový Apple (oba procesory byli dvoujádrové) a Lightworks jel na všech 4 na 100% uzasna rychlost.

Tohle bych chtel videt jak by se chovalo na tom 2 jadrovem athlonu.
Na intelu to není poznat :( (zkousel jsem to vypnout a zapnout a rozdil jen do 5% u meho stroje :(

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


úte pro 13, 2005 11:07 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Ach tak, já za tím hledal nějaký odborný výraz :o))) Jinak chápu :o)

No já mám v práci P4 3.0 GHz tam je HT 800MHz a doma Opterona na klasické HT 1GHz (st. A64) a rozdíl je hodně vidět.

Já si myslím, že smrtelníkovi projektantovi, který se sem tam setká i s větším projektem, bohatě stačí jednojádrový CPU s 1 až 2 GB DDR.
Né každý rendruje jak na běžícím pásu v artlantisu, maxonu atp ...

_________________


AC 5 ...... 23


úte pro 13, 2005 11:25 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř lis 16, 2005 9:52 am
Příspěvky: 59
Příspěvek 
Já to vidím na tu mou druhou variantu s novou základní deskou. Možná pořídím kvalitní větrák na CPU a mírně přetaktuji procesor. . . 2GB RAM a dejme tomu P4 na 2,8GHz má i dnes myslím stále smysl.

_________________
Lenovo R61
C2D 7250 (2GHz)
3GB ram
NVidia Quadro NVS 140M
Windows XP Pro
AC9.0 (2219)
Monitor 1680/1050 (NB) + 1680/1050 (Eizo 21" S2110W)


úte pro 13, 2005 11:42 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
To by bylo asi nejideálnější v tvé současné situci.

Jen do budoucna ..AMD sou nejlepší na OC (svůj opteron jsem zvedl o 900MHz a to mám jen průměrnej kus). To nemluvim o spotřebě a teplotě :o)

_________________


AC 5 ...... 23


úte pro 13, 2005 12:08 pm
Profil

Registrován: stř pro 14, 2005 2:35 pm
Příspěvky: 2
Příspěvek pamät
Mam 1GB pamäti. dava zvysenie na 2GB nejaky citelny prinos?
Inak do tych RIMM za take prachy bysom asi nesiel.
a este vie A9 vyuzit dualcore? Mam nove dvojjadrove pentium D 820. a nejako nic moc.
Ale v CINEME to je ina kava tam je to pecka 85%až 90% narast.


stř pro 14, 2005 2:55 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
2GB je jen vzhledem k velikosti projektu v archicadu aby nesvapoval na disk. (3D ono docela dost pameti zabere- opengl)
Podpora dvoujadrového procesoru je jen z urovne operacniho systemu.
Mozna lightworks v 9.0 ten podporuje viceprocesorove stanice ale na starych procesorech s HT nebyl vykon znat. Nove dvoujadrove pentium sem v ruce nemel.

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


stř pro 14, 2005 3:09 pm
Profil

Registrován: stř pro 14, 2005 2:35 pm
Příspěvky: 2
Příspěvek 
ak by to slo treba to nejako zapnut? v cineme sa okno rendru rozdeli na dve.
a aka bude podpora v 10.


stř pro 14, 2005 4:42 pm
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz