Právě je čtv bře 28, 2024 1:35 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Nelze ukládat do DWG ???!!!! 
Autor Zpráva
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek Nelze ukládat do DWG ???!!!!
Už podruhé za cca 1/4 roku se kolegovi stalo, že nemá možnost (jak v publikac, tak přes "save as..") ukládat do DWG .

Stalo se to už někomu z vás ? Ev. co s tím ?

_________________


AC 5 ...... 23


úte pro 05, 2006 10:35 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
toto znamena ze se zmenila , spatne nastavila cesta k doplnkum. Pravdepodobne nejdou i dalsi doplnky .

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


úte pro 05, 2006 1:54 pm
Profil

Registrován: pon říj 09, 2006 5:26 pm
Příspěvky: 12
Příspěvek 
Též se mi stalo, že se při volbě typu souboru jak pro ukládání, tak pro otevírání vůbec nezobrazí možnost DWG/DXF. A pan Cipra má pravdu v tom, že je něco v nepořádku s doplňkem.

Ve správě doplňků se právě u doplňku "DXF-GWG In-Out" objevil vykřičník a info hlásí "Soubor je zastaralý doplněk, který nelze použít v této verzi ArchiCADu."

Jenže já jsem instaloval před pár dny na zcela nový počítač zcela nový AC 10 a provedl update na nejnovější release 1010 CZE FULL a v tom je asi problém. V tomto update zřejmě nebyl tento doplněk aktualizován.

Nevíte, kde bych mohl aktuální doplněk stáhnout? Ď


pon pro 11, 2006 7:07 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
koudys píše:
Též se mi stalo, že se při volbě typu souboru jak pro ukládání, tak pro otevírání vůbec nezobrazí možnost DWG/DXF. A pan Cipra má pravdu v tom, že je něco v nepořádku s doplňkem.

Ve správě doplňků se právě u doplňku "DXF-GWG In-Out" objevil vykřičník a info hlásí "Soubor je zastaralý doplněk, který nelze použít v této verzi ArchiCADu."

Jenže já jsem instaloval před pár dny na zcela nový počítač zcela nový AC 10 a provedl update na nejnovější release 1010 CZE FULL a v tom je asi problém. V tomto update zřejmě nebyl tento doplněk aktualizován.

Nevíte, kde bych mohl aktuální doplněk stáhnout? Ď


V tom chyba není. Prostě se někdy něco semele né z naší vůle. Kolegovi jsem ve správci doplňků ten doplněk odebral, restartoval PC. Zapnul archicad a doplněk jsem zase přidal ve správci doplňků a už mu to zase běží.

_________________


AC 5 ...... 23


úte pro 12, 2006 9:12 am
Profil

Registrován: pon říj 09, 2006 5:26 pm
Příspěvky: 12
Příspěvek 
Problém byl skutečně ve verzi doplňku. Přestože jsem provedl update celého ArchiCADu 10 na release 1010, během něhož nedošlo k žádnému chybovému hlášení, všechny doplňky ve standardní složce se neaktualizovali a zůstali v původní verzi 987. (Dá se to zjistit jednak z data souboru ale hlavně ve vlastnostech souboru). Konkrétní verze doplňku DWG-DXF In-Out byla původně 10.0.0.1050 a nová je 10.0.01055.

Nechápu, proč se doplňky neaktualizovali, když všechno proběhlo v pořádku. Bohužel aktualizační proces nejde spustit znovu, protože oznámí, že AC je již v nejauktuálnější verzi a ukončí se. Jsem z toho roztrpčen, protože teď nevím, co všechno se ještě neaktualizovalo.

Nakonec jsem nové doplňky natvrdo zkopíroval z jiného počítače, kde byly v nejaktuálnější verzi.

Celkově jsem z toho ArchiCADu ale na mrtvici. Místo abych produktivně pracoval, řeším takovýhle ptákoviny.


úte pro 12, 2006 11:13 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Nekdy jsou pocitace pekne mrchy proste vam nejakou slozku povazujji za pouzivanou a nedovoli smazat nebo prejmenovat pomuze restart.
Mozna se neco podobneho stalo s doplnky kdy nesel prepsat nebo ho znejakych duvodu nepoznal. Ja jsem instaloval AC10 a updatoval uz asi 30x a jeste ani jednou jsem zadny problem nezaznamenal . (pokud nepocitam ze se obcas stane ze desitka odinstaluje wibu pokud tam nejak divne byla predesla verze)

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


úte pro 12, 2006 11:30 am
Profil

Registrován: pon říj 09, 2006 5:26 pm
Příspěvky: 12
Příspěvek 
Jo, to je pravda. Z toho plyne poučení: příště provádět update ArchiCADu po ČERSTVÉM RESTARTU počítače bez předchozího spuštění ArchiCADu (+kontrola administrátorských práv).


úte pro 12, 2006 11:58 am
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz