Právě je pát bře 29, 2024 4:42 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Export z ArchiCadu do Autocadu - typy čar 
Autor Zpráva
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek Export z ArchiCadu do Autocadu - typy čar
Pořád mám problém při exportu do autocadu rozlišit typy čar.
V překladači si lze jednoduše nastavit konverzi barev:
Obrázek

problém mám ale v případě konverzi čar. V okně jsem vydedukoval, že se musí napsat název čáry (tak jak je v autocadu). Když tam ale napíšu název čáry, překlad stejně nefunguje : (
Obrázek

Uměl by někdo poradit ?

_________________


AC 5 ...... 23


stř říj 12, 2005 1:05 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 11:02 am
Příspěvky: 8
Příspěvek 
Hmm...

Problém je ten, že pokud je název čáry Autocadu nestandartní, tak při otevření DWG uloženého z ArchiCADu se Autocad zachová tak, že jakoby otevře čistý projekt a do něj načte to dwg z ArchiCADu. Jenže v tom "čistém projektu" jsou načtené jenom základní čáry (jako Continuous, ByLayer..), tudíž Autocad dá sice té překládané čáře požadované jméno, ale ta vypadá stejně jako v ArchiCADu.

Řešení je vcelku jednoduché:
V "Překladači.." pod záložkou "Volby ukládání" je volba "Soubor šablony pro doplňková nastavení". Sem by se měl načíst dwg soubor, ve kterém jsou načtené potřebné typy čar (či další nastavení a atributy). Ten pak funguje jako šablona, přes kterou se ukládané dwg prožene a přenastaví podle jejích atributů. Nejlepší pro tyhle účely jsou soubory, které člověk dostane ke zpracování od autocadistů, ale kde jsou všechny prvky vymazané.. nastavení atributů (vrstvy, čáry, měřítka, počátek, barvy, texty..) se zachová.

Je to maličko práce navíc, ale pokud člověk ten soubor někomu vrací, tak dwg soubor posílaný zpět např. profesistovi bude mít naprosto stejnou strukturu..

Je to srozumitelné? :)

_________________
..::Vejmi::..
P4 2.4 GHz
GeForce4 Ti 4200
ArchiCAD 9 (2045)


stř říj 12, 2005 2:47 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Takže srozumitelné to je, ale ...

Jednak, ta čára "Kanalizace_kamenivo_PL" mi bylo řečeno že je přímo v autocadu jako interní čára, čili to by mělo také fungovat. Navíc už jsme to kdysi zkoušeli například u překladu "Plná čára" to "DIVIDE2".

Zkusil jsem to teď s tím souborem, vzal jsem si od kolegy jeho "šablonu" kde ty čáry má. Uložil jsem projekt s tím že v překladači sem nastavil plné čáry do DIVIDE2. Ale čáry jsou stále plné ..

Tohle je náš stálý problém a kolegové autokeďáci nám to neustále vyčítají že nám to nejde :o))

_________________


AC 5 ...... 23


stř říj 12, 2005 4:13 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 11:02 am
Příspěvky: 8
Příspěvek 
Začínám chápat, že jde o tu plnou čáru 8)

Mám pocit, že už jsem tenhle problém někde viděl. Vím že tenkrát bylo řešení udělat z plné čáry kopii s jiným názvem a tu potom překládat, protože plná čára ArchiCADu se vždycky převede na Continuous Autocadu (tímhle tvrzením si nejsem 100% jistý, ještě to někde ověřím)..

Asi to má nějaký logický důvod, ten já ale neznám a připadá mi to dementní..

_________________
..::Vejmi::..
P4 2.4 GHz
GeForce4 Ti 4200
ArchiCAD 9 (2045)


stř říj 12, 2005 4:44 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Tomáš Vejmelka píše:
Začínám chápat, že jde o tu plnou čáru 8)

Mám pocit, že už jsem tenhle problém někde viděl. Vím že tenkrát bylo řešení udělat z plné čáry kopii s jiným názvem a tu potom překládat, protože plná čára ArchiCADu se vždycky převede na Continuous Autocadu (tímhle tvrzením si nejsem 100% jistý, ještě to někde ověřím)..

Asi to má nějaký logický důvod, ten já ale neznám a připadá mi to dementní..


Teď nejde o tloušťky čar, ale jde mi o plnou čáru (souvislá plná čára bez mezer atp ...). Testnu to a dám vědět.

_________________


AC 5 ...... 23


stř říj 12, 2005 4:49 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Tak po chvilce testování jsem došel k nějakému pokroku. Konverze funguje, pokud překládám jakékoliv čáry z archicadu do kterýchkoli v autocadu krom plné čáry. To docela nechápu, ale vytvořil jsem si dvě kopie plné čáry a ikdybych je pojmenoval třeba džin z láhve tak tu čáru nepřeložim na žádnou jinou ...a při konverzi si ten autocad té čáře přiřadí "continunous".

Dále jsem zkoušel zda fungují také měřítka těch čar (taky náš dlouhodobý problém), díky té radě s tím souborem jako šablona pro konverzi to funguje prefektně.

Takže celkem úspěch, holt jen nelze překládat plnou čáru. Možná že to nějakou logiku má no.
Díky za spolupráci :o)

_________________


AC 5 ...... 23


čtv říj 13, 2005 8:17 am
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz