Právě je čtv bře 28, 2024 11:11 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Ukládání do nižších verzí AC... EDIT: a co student verze ??? 
Autor Zpráva
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek Ukládání do nižších verzí AC... EDIT: a co student verze ???
Pravděpodobně znám odpověď, ale chci se zeptat jen pro jistotu.

Lze nějak uložit projekt vytvořený v AC 9 do AC 7 a zároveň aby to byl archiv ?

Když uložím projekt tak buďto jen jako archiv (AC 9) a nebo jako pln verze 7, ale ne jako archiv. Stejně je mi jasné že ty knihovny to jen tak nepobraly kdyby to šlo.

_________________


AC 5 ...... 23


Naposledy upravil CADmaster dne čtv úno 09, 2006 12:41 am, celkově upraveno 1

pát led 06, 2006 1:31 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 29, 2005 11:47 pm
Příspěvky: 487
Příspěvek 
Nevím jak z ArchiCADu 9 ale z AC 8.1 to nejde. To je také jeden z důvodů proč pro mě nemá smysl upgrade na AC 9. Nechápu v tomto Graphisoft. Je to jak kdyby vždycky programátora vyhodili a další verzi píše někdo jinej.


pát led 06, 2006 3:23 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
martyl píše:
Nevím jak z ArchiCADu 9 ale z AC 8.1 to nejde. To je také jeden z důvodů proč pro mě nemá smysl upgrade na AC 9. Nechápu v tomto Graphisoft. Je to jak kdyby vždycky programátora vyhodili a další verzi píše někdo jinej.



Zajímavé je,že ve verzi 7.0 to šlo krásně (obrázek 1).
Šlo jednoduše navolit při ukládání pro jakou verzi se má archiv vytvořit. U verze 8 a výš už tomu tak není, řekl bych že šlo o to aby se zredukovala položka v nabídce SOUBOR "uložit speciálně" a dali to rovnou do "uložit jako" čímž ale odpadla možnost volit si pro jakou verzi chci archiv ukládat. Takže nyní mohu ukládat jen pln pro jednolitvé verze a archiv jen pro AC 9.


Obrázek
obrázek 1

_________________


AC 5 ...... 23


pát led 06, 2006 3:42 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 29, 2005 11:47 pm
Příspěvky: 487
Příspěvek 
Jojo..před tímto šlo. Mezi verzí 8 a 7 ještě řekněme se to nechá pochopit. AC 8 má asi jiné jádro. Ale pak už je to nepochopitelné.


pát led 06, 2006 3:56 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
martyl píše:
Jojo..před tímto šlo. Mezi verzí 8 a 7 ještě řekněme se to nechá pochopit. AC 8 má asi jiné jádro. Ale pak už je to nepochopitelné.


jo jo jako chápu skok mezi 7 a 8 je velký, ale proč to není zase možné pro přechod mezu 9 --- > 8.1 (8)

_________________


AC 5 ...... 23


pát led 06, 2006 3:58 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 29, 2005 11:47 pm
Příspěvky: 487
Příspěvek 
Mě na tom nejvíc vadilo že jsem měl koupeny prvky krovu podle ČSN do AC 7 a do verze 8 jsem je nemohl dostat. Až nedávno jsem na ně narazil. Do té doby jsem musel dělat krov ve verzi 7 a tam byl největší problém s ukládáním. Pak jsem krov otevřel ve verzi 8 a kopíroval do původního projektu přes schránku. Hrůza O problému spulupráce s jiným ateliérem nemá cenu se zmiňovat.


pát led 06, 2006 4:07 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Verze 7.0 to musela umet kvuli komunikaci s APPLE verzí
nyní jsou soubory a knihovní prvky multiplatformní (pokud je zatrzeno v nastavení)
Archiv jde jen do 9.0 do nizsi nejde
Archiv se dela hlavne kvuli knihovnam a jelikoz nelze pouzit prvky z vyssi verze do nizsi (tak to bylo vzdy) tak to taky nema skoro smysl.

2 martyl :lol: pokud vyrobce udela do auta novej karburator tak také moc nekouka na to aby tam sel namontovat ten z předeslé verze a už vůbec nekouká na to aby ten novej karburátor byl namontovatelnej do starého modelu.
Zkus nekdy premýslet o tom co nechápeš možná přijdeš na to že je spousta tobě neznámých souvislostí bez kterých ani nemůžes pochopit (myšleno kladně ... 8)

Pokud nechcete používat nové věci používejte starou verzi.
Pokud chcete nové věci ve staré verzi kupte si novou verzi.
pokud potrebujete neco z nové verze dat do staré verze tak to 100% splní pln soubor .

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


pát led 06, 2006 4:07 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 29, 2005 11:47 pm
Příspěvky: 487
Příspěvek 
No na jednu stranu máte pravdu. Ale jeden příklad. Nová veze by byla bývala pěkná ale k čemu když neexistovala knihovna krovů pro ČSN což je pro mě nezbytné. Když jsem upgradoval z verze 7 na 8 tak mě nenapadlo že prvky krovu nové nebudou protože ani zástupce co mi to prodíval netušil o tom že prvky do roofmakeru jsou vestavěné do doplňku.
S tím autem to není uplně přesné protože tam nejsem vázn na spolupráci s ostatními. Ale beru, že pokud není po možnosti ukládat do nižších verzí poptávka tak to nikdo neřeší. Jsem uživatel a jen říkám co by mě vyhovovalo. Jak to výrbce vyřeší nebo ne, to je jeho věc. Každej je odborník na něco jiného. Jen údajně u nějaký ch programů toto řešeno je tak mě mrzelo že u ArchiCADu toto není, protože je to jinak výborný program na který nedám dopustit.


pát led 06, 2006 4:16 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
co se tyce tech krovů tak vím že původní tvůrce oné knihovny má na svých stránkách k dispozici aktualizace pro 8.1 a 9.0 takže i kdyby jste si pořídil 9.0 budete moci to používat a hlavne
Stejne si vsichni koupite 10 8) 8) 8)

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


pát led 06, 2006 4:22 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 29, 2005 11:47 pm
Příspěvky: 487
Příspěvek 
Teď už ano :D :D :D Ale trvalo to pěkně dlouho :D Na verzi 10 sjem každopádně zvědavej


pát led 06, 2006 4:28 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Jen podotknu že můj dotaz vznikl na základě požadavku firmy, která je "prý" nucena dělat na starší verzi. Takže to bylo spíše dotaz pro objasnění, které se mi dostalo od pana Cipry a tímto mu děkuji.

_________________


AC 5 ...... 23


pát led 06, 2006 5:06 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
A jak je to u studentských verzí ????

Jak jsem nyní zjistil, tak při pokusu o uložení z AC 9 do AC 8.1 tak tam je jen možnost uložit jako *.pae (archivní výkres), *.pne (klasický výkres).

To nejde ukládat v rámci studentských verzí "dolu"? Koukám že nejde ani z AC 8.1 na 7.0.
Pokud to opravdu nejde, tak mi to přijde nedomyšlené, doufám že v tom bude někde zakopanej pes a nějak to přeci jen půjde.

_________________


AC 5 ...... 23


čtv úno 09, 2006 12:43 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Stunedtská verze ma nejaka omezeni
a také se predpokládá že se nebude přecházet v rámci projektu z verze do verze nižší (pro studenta naprosty nesmysl proc by chtej delat v nizsi verzi kdyz uz neco rozdelal v te vyssi ????)
zaroven stunetska verze nema asi takové priority jako komercni.

Studentska verze je pro ucely studia dostačujici . Tot muj nazor.

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


pon úno 13, 2006 12:21 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Chápu ta omezení. Jen jsem zrovna řešil problém jednoho studenta, který byl z nějakého důvodu nucen dočasně 9tku opustit a svůj projekt nemohl uložit do verze 8.1.

Každopádně díky za jasnou odpověď :o)

_________________


AC 5 ...... 23


pon úno 13, 2006 12:30 pm
Profil

Registrován: stř čer 07, 2006 7:32 am
Příspěvky: 39
Příspěvek 
LubosC píše:
Stunedtská verze ma nejaka omezeni
a také se predpokládá že se nebude přecházet v rámci projektu z verze do verze nižší (pro studenta naprosty nesmysl proc by chtej delat v nizsi verzi kdyz uz neco rozdelal v te vyssi ????)
zaroven stunetska verze nema asi takové priority jako komercni.

Studentska verze je pro ucely studia dostačujici . Tot muj nazor.



myslím si že to opodstatnění má. třeba můj příklad. Mám 9EDU ale na praxi maji 7. A tudíš já nemužu nic narysovat doma večer, musim vše stíhat v kanclu. Škoda.
předpokládám že o nějakém externím konvertoru nemá asi ani smysl uvažovat...

_________________
AC15


pon črc 03, 2006 1:16 pm
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz