Právě je pát bře 29, 2024 8:36 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Úprava připojených dwg souborů 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř lis 16, 2005 9:52 am
Příspěvky: 59
Příspěvek Úprava připojených dwg souborů
Potřeboval bych poradit jak upravit texty v souboru dwg, když jsem ho před tím pripojil pomocí XREF. Tváří se to všechno jako seskupené. Zmíněné texty jsou v němčině a já bych potřeboval homadně pomocí "hledat a nahradit text" vyměnit texty za české. Určitě je to jednoduché jenom já to nevím jak na to :oops: .

_________________
Lenovo R61
C2D 7250 (2GHz)
3GB ram
NVidia Quadro NVS 140M
Windows XP Pro
AC9.0 (2219)
Monitor 1680/1050 (NB) + 1680/1050 (Eizo 21" S2110W)


pon pro 12, 2005 1:41 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
No tak všeobecně když je načteno něco jako xref, tak je to podloženo a nelze to nijak editovat. Pokud se totiž načte xref a následně odemknou vrstvy příslušící xrefu (standardně jsou zamčené) a následně se rozseskupí tak se xref už nechová jako xref (zmizí ze správce xrefů) a chová se jako výkres.

Tady bych doporučil, buďto v autocadu si zeditovat kresbu před podložením jako xref. Pokud nemáš autocad, tak bych si to načetl jako výkres do archicadu, zeditoval a zase uložil jako dwg a poté si to podložil zase jako xref. (schválně používám "tak bych si", protože přesně tento postup jsem ještě neaplikoval ale přijde mi jako logický).

Já pokud chci něco zeditovat, tak to udělám přímo v autocadu, ale zase ne každý má ve firmě další SW kupu peněz.

_________________


AC 5 ...... 23


pon pro 12, 2005 2:57 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř lis 16, 2005 9:52 am
Příspěvky: 59
Příspěvek 
To by mi klidně stačilo, aby vložený výkres zmizel ze správce XREFů a choval se jako obyčejný výkres. Jenže, když mu odemknu všechny vrstvy, tak je stejně pořád seskupenej a nevím jak ho rozbít na jednotlivé entity.

_________________
Lenovo R61
C2D 7250 (2GHz)
3GB ram
NVidia Quadro NVS 140M
Windows XP Pro
AC9.0 (2219)
Monitor 1680/1050 (NB) + 1680/1050 (Eizo 21" S2110W)


pon pro 12, 2005 5:52 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Pavel Vostal píše:
To by mi klidně stačilo, aby vložený výkres zmizel ze správce XREFů a choval se jako obyčejný výkres. Jenže, když mu odemknu všechny vrstvy, tak je stejně pořád seskupenej a nevím jak ho rozbít na jednotlivé entity.


No to je jednoduché, ještě jednou jej odděl. (Nástroje - oddělit: CTRL + U). Prostě mačkám CTRL+U dokud nevidím, že všechny prvky jsou volné. (označené prvky jsou zabrány černými puntíky)

_________________


AC 5 ...... 23


pon led 02, 2006 7:54 pm
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz