Právě je pát bře 29, 2024 11:11 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Logo + ztáta textur při uložení jako .pla 
Autor Zpráva

Registrován: sob úno 25, 2006 9:53 pm
Příspěvky: 41
Příspěvek Logo + ztáta textur při uložení jako .pla
Zdravím,
potřeboval bych na stavbu umístit logo a nevím, jakým způsobem se toto provádí. Zkoušel jsem to pomocí knohovního prvku "obraz", ale za Boha jsem nevypátral zdroj, odkud se obrázky do do obrazu vkládají.
Dále mi program dělá to, že pokud uložím práci ve formátu .pla (archivní projekt), tak když ho poté otevřu, tak ani v 3D okně a ani ve fotozobrazení se m nezobrazjí textury. Dělám v archicadu 10. Předem děkuji za odpovědi


úte kvě 15, 2007 3:56 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Logo + ztáta textur při uložení jako .pla
Chaloupka Pavel píše:
Zdravím,
potřeboval bych na stavbu umístit logo a nevím, jakým způsobem se toto provádí. Zkoušel jsem to pomocí knohovního prvku "obraz", ale za Boha jsem nevypátral zdroj, odkud se obrázky do do obrazu vkládají.
Dále mi program dělá to, že pokud uložím práci ve formátu .pla (archivní projekt), tak když ho poté otevřu, tak ani v 3D okně a ani ve fotozobrazení se m nezobrazjí textury. Dělám v archicadu 10. Předem děkuji za odpovědi


1) kam chcete vložit logo ? Do půdorysu ? Pohledu ? Modelu ?? Jaké logo ? Ve 3D nebo jen nějaký obrázek co máte v počítači ?

2) Pro zobrazení vlastního obrázku v knihovním prvku obraz je nutné zaškrtnou že chcete vlastní obrázek a následně pod tím napsat název obrázku (bez přípony) + ten obrázek musíte mít v načtených knihovnách.

3) Jaké používáte textury ? Implicitní ?? Potom to nemusíte ukládat do pla aby jste je tam měl při přenášení, ty jsou součástí instalace. Pak je otázka zda máte výkresy uloženy v navigátoru, konkrétně v mapě pohledů ? Kde si to pamatuje kompletní nastavení 3d pohledů.

Zkontrolujte zda máte ty textury správně přiřazené k jednotlivým materiálům.

_________________


AC 5 ...... 23


úte kvě 15, 2007 6:33 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
jakakoli vkladana bitmapa (obrazek) do knihovniho prvku musi byt načtená v aktivni knihovne
Pokud chcete textury i v archivu musi te si to nastavit (pri ukladani je tam tlacitko pro nastaveni)

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


stř kvě 16, 2007 8:37 am
Profil

Registrován: sob úno 25, 2006 9:53 pm
Příspěvky: 41
Příspěvek textury
Moc děkuji za reakci, zkusím to. Jinak mi šlo o to, že jsem logo potřeboval dostat na objekt domu ve fotozobrazení.
Ještě mám jedne dotaz, a sice. Začal jsem pracovat s 3D řezy, když najedu do dialogového okna, kde se 3D řez definuje, tu a tam mám v těch třech oknech strašně malé řezy, jako by byly vzdáleny, nevím, jak jinak vhodně to pospat, jiny se mi zobazí normálně...přes celá ta okna. Nevíte, kde by mohla být chyba?


stř kvě 16, 2007 1:38 pm
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz