Právě je pát bře 29, 2024 5:10 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Chyba při rendrování 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: ned pro 17, 2006 12:06 pm
Příspěvky: 56
Příspěvek Chyba při rendrování
Prosím, mám opravdu velký problém. Nejde mi vůbec rendrovat. Píše mi to, že není dostatečná pamět. Nastavené to ale mám Ok, před časem to šlo.


stř led 17, 2007 2:01 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Chyba při rendrování
petr.c píše:
Prosím, mám opravdu velký problém. Nejde mi vůbec rendrovat. Píše mi to, že není dostatečná pamět. Nastavené to ale mám Ok, před časem to šlo.


Toto bude problém operačního systému a hardaru, nikoliv ArchiCADu. Zkuste uvést, jaký archicad máte. Jaký máte hardware (velikost operační paměti, grafické karty, CPU atp.) a jaký máte operační systém. Při jak náročném renderování to hlásí, co to pořádně hlásí. Co to znamená "předtím" to šlo, zda jste nedělal zásah do HW/SW.

Buďte zkrátka konkrétnější.

_________________


AC 5 ...... 23


stř led 17, 2007 9:30 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned pro 17, 2006 12:06 pm
Příspěvky: 56
Příspěvek 
Verze 10, st., Procesor Intel DUO Core 1.8Ghz, GeForce 7600GT, Win XP SP2. Změna v nastavení nebyla žádná. Přidal jsem nějaké objekty .gsm, které jsoz zdarma z tohoto odkazu:
http://www.archibase.net/gdl?category=0&page=31


stř led 17, 2007 12:55 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
petr.c píše:
Verze 10, st., Procesor Intel DUO Core 1.8Ghz, GeForce 7600GT, Win XP SP2. Změna v nastavení nebyla žádná. Přidal jsem nějaké objekty .gsm, které jsoz zdarma z tohoto odkazu:
http://www.archibase.net/gdl?category=0&page=31


:cry: :cry: :cry: pokud se bavime ze vam dojde pamet co myslite ze asi bude nejdulezitejsi udaj o pocitaci ?? 8)

zkuste s vygenerovaným 3D oknem a pak i pri renderu ctrl+alt+del a podivat se na vyuzitou pamet toto take pripadne uvedte .

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


stř led 17, 2007 1:01 pm
Profil

Registrován: pon led 08, 2007 1:32 am
Příspěvky: 14
Příspěvek Nedostatek paměti
Dobrý den,
mám také problém s nedostatkem paměti, v HW bych problém neviděl, mám centrino 1,86 GHz sice ne dual core, ale mám 2 GB paměti. Nedostatek paměti mi archicad hlásí při renderování, když do renderu dám stromy. Stromy jsem už i zjednodušil ale stejně to s tim nevyrenderuju. Neporadí prosím někdo jaké použít sromy do 3D aby nějak trochu vypadaly..? Jinak mám studentskou verzi archicadu 10


pon úno 05, 2007 4:16 pm
Profil

Registrován: ned lis 06, 2005 7:22 pm
Příspěvky: 53
Bydliště: Liberec/Praha
Příspěvek Re: Nedostatek paměti
Presne z tohoto duvodu (ne ze by se nevyrenderovalo, ale trvalo to extremne dlouho) pouzivam bitmapy. 3D stromy jsou mozna tak dobre k rodinnemu domku, ale k vetsimu projektu, kde jich ma byt ponekud vice to je masakr...

kalmoarch píše:
Dobrý den,
mám také problém s nedostatkem paměti, v HW bych problém neviděl, mám centrino 1,86 GHz sice ne dual core, ale mám 2 GB paměti. Nedostatek paměti mi archicad hlásí při renderování, když do renderu dám stromy. Stromy jsem už i zjednodušil ale stejně to s tim nevyrenderuju. Neporadí prosím někdo jaké použít sromy do 3D aby nějak trochu vypadaly..? Jinak mám studentskou verzi archicadu 10

_________________
==========================
PowerBook G4, AC 10, OS X 10.4.9


pon úno 05, 2007 6:14 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned pro 17, 2006 12:06 pm
Příspěvky: 56
Příspěvek 
A jak se asi vytvoří bitmapy, aby se dali ložit do projektu? Taky mi to dělá po vložení více objektů. Teda pokud tam vložím objekty co jsem našel free na netu.


pon úno 05, 2007 6:54 pm
Profil

Registrován: ned lis 06, 2005 7:22 pm
Příspěvky: 53
Bydliště: Liberec/Praha
Příspěvek 
petr.c píše:
A jak se asi vytvoří bitmapy, aby se dali ložit do projektu? Taky mi to dělá po vložení více objektů. Teda pokud tam vložím objekty co jsem našel free na netu.


Pochopitelne s narustajicim mnozstvim vlozenych objektu stoupaji pametove naroky...

Ohledne tech bitmap se mrkni na: http://www.archiforum.cz/viewtopic.php? ... highlight=

_________________
==========================
PowerBook G4, AC 10, OS X 10.4.9


pon úno 05, 2007 11:49 pm
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz