Právě je pát bře 29, 2024 12:09 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
***prosim o pomoc co nejdrive*** 
Autor Zpráva

Registrován: čtv led 19, 2006 1:06 am
Příspěvky: 5
Příspěvek ***prosim o pomoc co nejdrive***
ahoj vsem!

jsem tu novy a hned bych potreboval pomoci. uz nejakou dobu pracuju s archicadem a jsem velmi spokojeny. nikdy jsem ale nepotreboval nejak vyznamne nastavovat svetla. ted ano.
potreboval bych zjistit jak muzu vytvorit velkou sviticí plochu???????? konkretne potrebuju svitici podlahu. dale pak taky jak se da vytvorit efekt neonu???????????


moooc dekuju!!!!!

srle


čtv led 19, 2006 1:13 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv led 05, 2006 12:14 pm
Příspěvky: 13
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Příspěvek 
Asi by bylo nejdříve dobré uvést v jaké verzi AC děláte, já mám 8,1, ale podle me to jde např v 9 i nějak jinak, přeci jenom každá novější verze je o něco vylepšená.
Pod pojmem svítící podlaha si představuji jakýsi ocelový rošt a na něm nějaká skleněná nebo spíš plexisklová krytina nebo prostě něco prusvitného. Tak nějak jsme si to vytvořil a potom jsem pod tuto podlahu umístil obecný světelný zdroj, konkrétně světelný kužel nahoru, který je v základní knihovně AC 8,1, chce si to s tim trochu pohrát a vyladit si to kvuli stínům a tak. No a neon jsem udělal tak, že jsem na zeď umístil obyčejnou zářivku jednotrubicovou,která není v základní knihovně,ale tuhle jsem našel tušim někde na netu ve free knihovnách. Tam už si stačí jen nastavit barvu světla např. modrou a opět si pohrát se světelnym kuželem a intenzitou světla, myslím, že jestli děláet nejakou dobu v AC tak by to pro vás neměl být problém, stačí jen zkoušet a zkoušet a dotvářet to k obrazu svému.

Vím,že to co jsem napsal neni ani tak moc rada, jako spíš takový malý návod jak zhruba na to,ale doufám,že vám to alespoň trochu pomuže


čtv led 19, 2006 9:45 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
z toho co jste popsal vim ze nejjednoduseji by se to asi realizovalo v Artalntisu R . (tam je skutečné neonové světlo)

Jinak to budete simulovat a i v devitce to nebude zadna sranda.

Pokud to chcete kvalitní uvažujte o artlantisu nebo jinem vizualizacním nástroji který podporuje radiositu.

Dale neonová podlaha ??
pokud pouzijete klasicky neon což je v podstate ploché světlo je to ten efekt ktery si představujete ??
nebo je potreba jestě volumetrické světlo??

test v artlantisu ciste neon material bez bolumetrického světla ale je pouzita radiosita jine světlo se ve sceně nevyskytuje.

Obrázek

Prosim uvádějte topic (název dotazu) vystižněji o co se jedná !!

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


čtv led 19, 2006 10:00 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek Neon nastavení
pěkný obrázek k nastavení neonu
Obrázek
převzato z artlantis fora (nešel použít odkaz na obr)

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


stř lis 14, 2007 10:14 am
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz