Právě je čtv bře 28, 2024 1:31 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Velikost tabulky 
Autor Zpráva

Registrován: sob bře 17, 2007 6:55 pm
Příspěvky: 4
Bydliště: okr. Pardubice
Příspěvek Velikost tabulky
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak lze upravit rozměry tabulky místností. Podařila se mi upravit velikost písma, ale rozměry tabulky zůstaly stejné. Za boha na to nemůžu přijít. Mám ArchiCad 9 Studentsou verzi.


sob bře 17, 2007 7:12 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
a mluvite o interaktivní tabulce nebo o seznamech ?

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


pon bře 19, 2007 10:11 am
Profil

Registrován: sob bře 17, 2007 6:55 pm
Příspěvky: 4
Bydliště: okr. Pardubice
Příspěvek 
O interaktivní tabulce


pon bře 19, 2007 8:38 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek uprava interaktivní tabulky
tak to je docela jednoduché

na levé straně otevřené tabulky je výška řádku a výska písma toto urcuje velikost řádků

a co se týče sloupcu je to jak v excelu nahore na vodící lince sloupce je možné miší tento sloupec upravit.
Pokud přeci jenom chcete i pro sloupce zadat ciselné hodnoty je na konci řádku s vodícími linkami nenapadné tlačítko se třemi tečkami a toto zpřístupní dialog pro zadání přesných číselných hodnot

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


úte bře 20, 2007 9:33 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
LubosC: mucaso v prvním přípěvku uváděl, že má AC 9 - S : )

Ale i v devítce je to velmi jednoduché, snad ještě víc jak v desítce. Nastavení interaktivní tabulky se provádí pod tlačítkem "Upravit nastavení", které kouká vpravo nahoře u každého výpisu. To když si pustíme, tak vydíme jakési dialogové okno, které má celkem 4 záložky a překvapivě pod záložkou "formát" lze nastavit, jak formát písma, tak velikost řádku atp.

;-)

_________________


AC 5 ...... 23


úte bře 20, 2007 9:46 am
Profil

Registrován: sob bře 17, 2007 6:55 pm
Příspěvky: 4
Bydliště: okr. Pardubice
Příspěvek 
Když ale změním obecnou šířku sloupce, která je pod záložkou formát, tak se
nezmění. Jde mi změnit akorát výška řádku. Když mám tedy nastavené větší písmo, tak se text do tabulky nevejde. Žádnou jinou ikonku, co by připomínala zvětšení šířky sloupce jsem nenašel.


A ještě mám jeden problém: V záložce pole jsem si ve vyjmenovaných parametrech smazal plochu místností a podlahovou krytinu. Nevíte jak bych to dostal zpět? Zkoušel jsem to hledat v doplňkových parametrech ale nenašel jsem to. Moc dík za pomoc.


úte bře 20, 2007 7:12 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
:( tu devitku jse mprehledl asi jsem u studenta neocekaval pouziti stare verze :))))

sirka sloupce se meni dvojklikem na hlavicku sloupce nebo tazením ale v náhledu (je to jepsi nez v nastavení)

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


stř bře 21, 2007 9:54 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
přesunul jsem jelikož top patří sem.

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


stř bře 21, 2007 9:55 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
mucasco píše:
Když ale změním obecnou šířku sloupce, která je pod záložkou formát, tak se
nezmění. Jde mi změnit akorát výška řádku. Když mám tedy nastavené větší písmo, tak se text do tabulky nevejde. Žádnou jinou ikonku, co by připomínala zvětšení šířky sloupce jsem nenašel.


A ještě mám jeden problém: V záložce pole jsem si ve vyjmenovaných parametrech smazal plochu místností a podlahovou krytinu. Nevíte jak bych to dostal zpět? Zkoušel jsem to hledat v doplňkových parametrech ale nenašel jsem to. Moc dík za pomoc.



Vlastnosti hlavičky nastavíte v AC 9 tak, že v tom nastavení nahoře je taková černá šipečka doprava. Nejdříve stiskněte SHIFT a klikněte na sloupec, který chcete editovat. Poté klikněte na tu černou šipku, což je rozbalovací menu a tam si zvolte "Upravit vlastnosti záhlaví".

Pokud jde o další položky, které omylem smažete. Pokud si nevíte rady, nejlepší je zvolit nový projekt, dát nový a nulovat a tam máte tu implicitní šablonu neporušenou, kterou můžete i importovat a exportovat do rozjetých projektů.

Jinak, pole "naměřená plocha" se nachází v doplňkových parametrech, vidíte tam předtím názvem toho parametru i ikonku, zda se jedná o text, či měrnou hodnotu atp. Když si zvolíte ty doplňkové parametry a nějak si vyseparujete knihovny, kterých se ty doplňkové parametry týkají, konkrétně řešíme doplňkový parametr knihovny "Razítko_zóny_01" a tam si zvolíte klikáním na ty ikony, že chcete ukáza třeba jen ty měrné hodnoty (je to pak přehlednější a líp a dřív najdete to co hledáte) a uvidíte, že to tam skutečně je : )

Na závěr bych doporučil, pořídit si novější verzi, je zadarmo ! : )

_________________


AC 5 ...... 23


stř bře 21, 2007 9:57 am
Profil

Registrován: sob bře 17, 2007 6:55 pm
Příspěvky: 4
Bydliště: okr. Pardubice
Příspěvek 
Jo moc dík. Vyzkouším to až někdy později (možná), protože se blížil termín odevzdání a už jsem na to neměl čas. ArchiCad 10 už mám asi půl roku stažený, ale ve škole máme devítku, tak jsem musel dělat maturitní projekt v této verzi. O ArchiCadu 10 jsme měli přednášku a vypadá dobře.


ned dub 22, 2007 10:09 pm
Profil

Registrován: pon zář 10, 2007 5:22 pm
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Kdyz je tu diskuse o upravach interaktivni tabulky, chci se zeptat: Nejde nejak v interaktivni tabulce psat na vic radku? Predpokladam, ze ne, ale co kdyby... Je problem s delsimi texty, to aby mel clovek sirokou tabulku jak hrom. Asi se tenhle problem da vyresit pomoci seznamu, ale temi jsem se vazne nebyla schopna prokousat, snad za par let... :)

_________________
Martina


úte zář 25, 2007 1:15 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Martina Hlavacova píše:
Kdyz je tu diskuse o upravach interaktivni tabulky, chci se zeptat: Nejde nejak v interaktivni tabulce psat na vic radku? Predpokladam, ze ne, ale co kdyby... Je problem s delsimi texty, to aby mel clovek sirokou tabulku jak hrom. Asi se tenhle problem da vyresit pomoci seznamu, ale temi jsem se vazne nebyla schopna prokousat, snad za par let... :)


zalomeni radku je prave hlavním kámenem úrazu a důvodu po volání o školení interaktivních tabulek na lepší úrovni, bohužel to by byl schopný provést jen pan Cipra a tan už v Cegře nedělá, takže bohužel ... excel rulez ...

_________________


AC 5 ...... 23


úte zář 25, 2007 1:41 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
automatické zalamování řádku je take obcas problem protoze zalamuje pocitacove a pak to nehezky vypada
Proto sem i v seznamech rad pouzival dvouradkové zadavaní .
Jenou sem delal u razitka mistnosti zalamování řadku ale to bylo ovlivněno číslem znaku kde se zalamovalo aby mel plnou kontrolu uzivatel

Ono vetsinou se jedna o tabulky mistnosti a ty jsou zase zavisle na vyplněném razítku což muže být nás vlastní knihovní prvek . Kdo používá moje razitko s tabulkou vi ocem mluvim :)) (byly vetšinou delané na zakazku tak je nehledejte :))

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


úte zář 25, 2007 2:12 pm
Profil

Registrován: pon zář 10, 2007 5:22 pm
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Diky za reakce na muj dotaz, ale jsem asi trochu nechapava: Tak jde psat v interaktivni tabulce na vic radku? (i kdyz jsou s tim treba problemy) a hlavně JAK?

A k Excelu: Radsi bych se mu vyhnula a hlavne u tabulky oken s nahledy to fakt asi nelze... Jinak takovy mensi kurzik na rozpocty bych taky brala...

_________________
Martina


stř zář 26, 2007 10:04 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
v interaktivni tabulce psat vice radku nejde

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


stř zář 26, 2007 1:32 pm
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz