Právě je čtv dub 18, 2024 8:04 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Tabulka miestnosti 
Autor Zpráva

Registrován: pát zář 29, 2006 10:13 am
Příspěvky: 2
Příspěvek Tabulka miestnosti
Zdravím.
Prechádzame v atelieri z archicadu9 na 10 a máme veľké problemy s interaktivnymi tabulkami zón z predchadzajucich verzii.
Ide hlavne o tabulky v starsich projektoch - rozbija ich, nedaju sa updatovať a v novom projekte neposkytuju take možnosti, na ktore sme boli zvyknutyz predchadzajucich verzii - vkladanie do pracovneho vykresu (nie do vykresu pre tlač)
Vytvorenie tabuľky len z vyznačených zón či už priamo alebo ohraničením, vždy prepočitáva všetky zóny v podlaží.
Ak exixstuje nejaka možnosť nastavenia prosím o radu, resp. ako to riešite vy.
Dakujem

_________________
Packo


pát zář 29, 2006 10:23 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte úno 27, 2007 9:15 am
Příspěvky: 270
Bydliště: Plzeň
Příspěvek 
Dobrý den,
Potřeboval bych poradit, zda opravdu nejdou vložit tabulky do pracovního prostoru Archicadu. Je možné tabulky dělit po patrech ? V případě, že je budu vkládat do výkresových prostorů není potřeba je tam vkládat celé, potřebuji je mít rozdělené. Dále bych měl otázku ohledně toho zda jde v tabulce psát do více řádků než do jednoho.
Děkuji


úte úno 27, 2007 9:38 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Karmali píše:
Dobrý den,
Potřeboval bych poradit, zda opravdu nejdou vložit tabulky do pracovního prostoru Archicadu.


Definujte "pracovní" prostor archicadu.

Karmali píše:
Je možné tabulky dělit po patrech ? V případě, že je budu vkládat do výkresových prostorů není potřeba je tam vkládat celé, potřebuji je mít rozdělené.


Ano, lze specifikovat a separovat tabulky (výpisy) čehokoliv podle dalších kritéricíh (vrstva, podlaží atp ...)

Karmali píše:
Dále bych měl otázku ohledně toho zda jde v tabulce psát do více řádků než do jednoho.
Děkuji


Do více řádku myslíte jak ? Pod sebe v jedné buňce ? Nebo do více buněk ? Záleží na tom, z čeho tabulku sestavíte, zda z editovatelných položek či ne. Do více řádků pod sebe v jedné buňce, zapisovat v obecně separované tabulce nelze. Tím lze docílit, vlastní tvorbou tabulky (jsou nutné znalosti GDL kódu - viz sekce vzdělávací politika cegry a specielní školení).

_________________


AC 5 ...... 23


úte úno 27, 2007 10:11 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
tabulky lze vkladat do pouze do výkresového prostoru

jsou dva typy rozpočtů interaktivní tabulky a seznamy

třídit lze v obou a v seznamech lepe ale složitěji.

víceřádkové texty jdou pouze v seznamech interaktivní tabulky maji jen jeden řadek na jeden výpis.

výpis označených prvku umi jen seznamy u interaktivních tabulek je potřeba toto stanovit v jejich nastavení pomocí kritérii.

u interaktivních tabulek lze v nastavení změnit z jednoho sloupce na více urcenim velikosti plochy kam se tabulka maa vypsat ona se přeskupí

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


úte úno 27, 2007 10:33 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte úno 27, 2007 9:15 am
Příspěvky: 270
Bydliště: Plzeň
Příspěvek Použití více řádků
Prosím potřebuji poradit, zda je možné do interaktivní tabulky místností (AC10) psát do více řádků než do jednoho. Pokud potřebuji rozepsat poznámky tak bych musel tabuky tisknout na role :)


úte črc 10, 2007 8:52 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Použití více řádků
Karmali píše:
Prosím potřebuji poradit, zda je možné do interaktivní tabulky místností (AC10) psát do více řádků než do jednoho. Pokud potřebuji rozepsat poznámky tak bych musel tabuky tisknout na role :)


Bohužel to nejde, na tento popud navrhoval kdysi pan Cipra menší školení. Jsou totiž nutné znalosti GDL, já osobně jsem měl tehdy velký zájem, bylo nás ale málo a bohužel takové školení se už asi jen tak neuskuteční, když už v Cegře pan Cipra nepracuje : (

_________________


AC 5 ...... 23


úte črc 10, 2007 8:53 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte úno 27, 2007 9:15 am
Příspěvky: 270
Bydliště: Plzeň
Příspěvek 
Bohužel ohledně programování nejsem ani trochu kovaný tak to budu muset nějak obejít. Jedině to řádkování mě na tabulkách štve jinak nemají skoro chybu. Nebo nemohl byste trochu tabulku poupravit aby řádkování fungovalo ?


úte črc 10, 2007 10:04 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Karmali píše:
Bohužel ohledně programování nejsem ani trochu kovaný tak to budu muset nějak obejít. Jedině to řádkování mě na tabulkách štve jinak nemají skoro chybu. Nebo nemohl byste trochu tabulku poupravit aby řádkování fungovalo ?


Kdybych to uměl, tak tu nepláču : )) Bohužel, to fakt neumím, takže si i nadále tvořím veškeré specifikace v excelu : (

_________________


AC 5 ...... 23


úte črc 10, 2007 10:22 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Dvouřádkové texty v interaktivní tabulce nejdou - jak již bylo řečeno a take nepujdou a to ani v 11.
Interaktivní tabulka používá knihovní prvek který sama umistuje do výkresu a sama podle rozpočtů plní aspon to bylo v 9.0
V Gdl lze vytvářet víceřádkové texty .
Jelikjož se ani graphisoft do toho nepustil (udelat lepší GDL interaktivní tabulku) tak to asi nebude jednoduché .Jinak si myslim ze je to realné ji vytvořit ale kdo by to dělal a proč :))
On by tam stejne byl problem že by uměla pouze automatické zalamování textů bez dělení a to v uzkých sloupcích je stejně na nic ????

Tabulky jsou perfektni i dvouřádkové ale muíte použít rozpočet typu seznam a zase zvolit bud automatické zalamování nebo víceřádkové zadavaní.

Neptejte se mě jak se to dělá nedá se to jednoduše vysvětlit :))

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


úte črc 10, 2007 10:41 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 29, 2005 11:47 pm
Příspěvky: 487
Příspěvek 
Přešel jsem z ArchiCADu 8 na 10 a mám také problém s tabulkou místností. Jde nějak uložit v navigátoru do pohledů tabulka pro přízemí a potom pro podkroví? Když přepnu kritéria na podkroví tak se v pohledu automaticky z tabulky pro přízemí stane tabulka pro podkroví :cry:

_________________
AC 17


stř srp 08, 2007 5:39 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
martyl píše:
Přešel jsem z ArchiCADu 8 na 10 a mám také problém s tabulkou místností. Jde nějak uložit v navigátoru do pohledů tabulka pro přízemí a potom pro podkroví? Když přepnu kritéria na podkroví tak se v pohledu automaticky z tabulky pro přízemí stane tabulka pro podkroví :cry:


Musíš na to jinak. Každá tabulka si pamatuje nějaké specifikace. Tzn, že si musíš tu tabulku nakopírovat a vytvořit si zvlášť tabulky pro jednotlivá podlaží.

_________________


AC 5 ...... 23


stř srp 08, 2007 11:51 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
kopirovani tabulky ve verzich ktere to neumi je pomoci export import a prejmenovani.

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


čtv srp 09, 2007 8:36 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 29, 2005 11:47 pm
Příspěvky: 487
Příspěvek 
Taky jsem se snažil udělat tabulku pro každý patro, jenže zas když jsem dal vytvořit novou tak to nejde na základě předchozí a musím všechno nastavovat znovu...nebo alespoň jsem na to nepřišel jak... zatim jsem to udělal že jsem dal pro kresbu ruční aktualizaci takže mi zůstali obě tabulky ve výkrese a až bude čas tak holt budu muset nastavit pro každý patro.

_________________
AC 17


čtv srp 09, 2007 10:33 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
martyl píše:
Taky jsem se snažil udělat tabulku pro každý patro, jenže zas když jsem dal vytvořit novou tak to nejde na základě předchozí a musím všechno nastavovat znovu...nebo alespoň jsem na to nepřišel jak... zatim jsem to udělal že jsem dal pro kresbu ruční aktualizaci takže mi zůstali obě tabulky ve výkrese a až bude čas tak holt budu muset nastavit pro každý patro.


zkus precist co jsem psal vyse :))))

tabulku ze ktere chces udelat kopii exportuj pak ji znova importuj prejmenuj a uprav jen podlazi 8)

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


čtv srp 09, 2007 11:13 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
LubosC píše:
martyl píše:
Taky jsem se snažil udělat tabulku pro každý patro, jenže zas když jsem dal vytvořit novou tak to nejde na základě předchozí a musím všechno nastavovat znovu...nebo alespoň jsem na to nepřišel jak... zatim jsem to udělal že jsem dal pro kresbu ruční aktualizaci takže mi zůstali obě tabulky ve výkrese a až bude čas tak holt budu muset nastavit pro každý patro.


zkus precist co jsem psal vyse :))))

tabulku ze ktere chces udelat kopii exportuj pak ji znova importuj prejmenuj a uprav jen podlazi 8)


Přesně tak

_________________


AC 5 ...... 23


čtv srp 09, 2007 12:10 pm
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz